ÇİĞKÖFTE BAYİLİKLERİNDE KAZANÇLAR

Bayilik açmak isteyen kişiler genel olarak az da olsa girişimci olan kişilerdir. Bu kişiler reklam ve satış konusunda, pazarlama konusunda diğer insanlardan farklıdır. Ürünlerini müşterilerine farklı ve çeşitli şekillerde sunmaktadırlar. Bu yüzden birçok firma girişimci kişilere bayilik vermeyi istemektedirler. Bayilik veren firmaların çoğu ise gıda sektörüne aittir. Gıda sektöründe yer alan çiğköfte markalarının da bayilikleri artık alınabilmektedir. Hatta öyle ki , birçok markanın çiğköfte bayilik sayısı 1000’i aşmıştır. Bu firmaların çoğu ücretsiz bayilik verebilmektedir.

Çiğköfte İşi Kazançlı Mı ?

Öncelikle şunun unutulmaması gerekmektedir. Hangi iş olursa olsun ,her ne olursa olsun fark etmeksizin her şey kişide bitmektedir. Eğer kişi ,pazarlamayı ve reklamı iyi biliyorsa kazancı da bu doğrultuda yüksek olur. Eğer pasif bir kişiliğe sahip olup ,silik bir şekilde ürünlerini satışa sunmaya çalışıyorsa o vakit kazanç yerlerde olur. Hatta iflas eşiğine bile gelinebilir. Bu yüzden kazanç mevzusunun kişiye bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Çok kazanmak isteyenler yukarıda ifade edildiği gibi çalışıp isteğine kavuşabilir.

Günlük Ciro Ne Kadardır ?

Çiğköfte bayiliklerinde en çok merak edilen konulardan biridir. Bayilik veren firmalar ve bu bayiliği alanlar günlük ciro hesabını bile düşünmektedir. 15 kilogram çiğköfte satışı için günlük ciro 350-500 Türk Lirası olabilmektedir. Tabi bu ciro ,satılan ürünün çeşidine göre değişkenlik gösterebilmektedir(dürüm yahut paket olarak). Günlük kar miktarı ise bu durumda 250 Türk Lirası‘na kadar çıkmaktadır . Ve hatta daha fazla bile olmaktadır. Belirtilen kazanç değerlerinin sadece 15 kilogram için geçerli olduğunu unutmamak gereklidir.

Sonuç

Çiğköfte bayilik kazanç durumuna bakıldığında oldukça değerli ve karlı bir iş olduğunu söylemek mümkündür. Müşteri memnuniyetini ön planda tutup satışın çoğalması halinde bu kazançları beş katına katlamak mümkündür.  Çiğköfte bayiliği oldukça kazançlı bir iştir. Fakat bu kazancın devam etmesi bu işi hakkıyla yapabilmekten ve müşteriyi dükkana çekmekten geçer. Şunu da eklemek gerekir ki gideri azaltıp yatırım maliyetinin de az olması halinde aylık kazancın beş binin hatta yedi binin üzerine çıkması mümkündür.

Çiğköfte bayilikleri teklifleri değerlendirmek için BayilikListesi.com’un ilgili kategorisine göz atabilirsiniz.

Leave a Reply